• blogi
 • 6 soovitust millele mõelda esimest korda coachingusse tulles

  Coachingusse või Supervisiooni tulles on igale inimesele oluline, et see  temale mõeldud aeg saaks kasutatud asja ette. Pärast coachi juurde tulekut võiks ju tunne olla rikkam.
  Kuid kuna Coachingust võtab osa kaks osapoolt, siis tulemuse eest vastutavad samuti nii Coach kui ka klient ise. Allpool 6 soovitust, mida tasuks kõrva taha panna selleks, et kohtumisest võtta maksimaalne kasu.

  bag-and-hands

  1. Valmistu ja häälestu enne kohtumist
  Mida kaasamõtlevam, avatum ja keskendunum on inimene, seda tõhusam on koostöö. Enne coachingusse tulekut kontrolli, et muu eluolu on selleks ajaks kõrvale võimalik panna, söö kõht täis, vasta kiired mailid ära (no, et oleks mõnus olla) ja pane end valmis tõsise töö tegemiseks iseendaga.
  See aeg, mis coach Sinuga veedab, on ta 110% Sinu päralt. Kuid kas sa ise oled täiesti enda päralt?

  2. Teema valik on oluline
  Kui küsida: “Mis on see, millega sa tahad tegeleda? Mis on sinu teema?” Siis mida konkreetsem ja selgem on sõnastus, seda kiiremini ja tõhusamalt saab kohe tööle hakata. Ei tasu muretseda, kui kogu “selle värgi” ümber on siiski segadus. Protsessi käigus tuleb päevavalgele ka see, mida esialgu ei osanud sõnadesse panna või mis oli kuskil peidus.

  3. Coachi fookus oleneb eesmärgist. Eesmärgi määrad Sina 
  Kui ütled, et tahad oma aega planeerida selliselt, et iga 10 minutit sinu elust on kasutatud tõhusalt – siis tegeleme sellega.  Kui aga eesmärgiks on õppida rohkem spontaanselt chillima, siis – palun, võtame sellise nurga all fookuse.
  Ühesõnaga – coach ei ütle kuidas PEAB coach aitab sul saavutada seda, mida sa soovid.

  4. Coachingus toimuv on konfidentsiaalne
  Coachi juures kehtivad samasugused konfidentsiaalsusreeglid nagu psühholoogi juures. Ehk – kõik mida räägitakse jääb nelja seina vahele. Fakt.

  5. Arvesta, et coaching võib olla intensiivne ja loksutab
  Pärast coachingu sessiooni on sul õigus olla “looduskaitse all” ehk – ära torma pärast olulisele kohtumisele, intensiivsesse melusse ega tegele tähtsate otsustega. Olgugi, et coachingu kohtumine on läbi, kestab inimese sisemine protsess veel tükk aega.

  6. Coachingu juures tasub käia mitmeid kordi järjest
  Coaching on üldjuhul protsessitöö, mis tähendab, et tõhusaid tulemusi saab regulaarsete mitmekordsete kohtumistega. Olgugi, et ka ühekordsel kohtumisel saab tööd teha, siis reaalseid tulemusi tahtes peaks vähemalt 3-5 coachingu sessiooni olema.
  Ideaalis on igal inimesel, kes tegeleb pidevas stressirohkes keskkonnas – oma coach, kelle juures regulaarselt käia lahendusi leidmas.

  Varem ilmunud