• blogi
  • When the student is ready, the teacher appears. Kui õpilane on valmis, ilmub õpetaja.

    Õpetaja ilmus veebruari alguses Inglismaalt, nimeks John Whittington. John õpetab süsteemset coachingut ja konstellatsiooni, olles ise valdkonna suur meister. Tema klientide hulgas on kahe maailmas tuntuima coachingu organisatsiooni juhtkonnad. 2011 kutsuti John läbi viima grupicoachingu sessiooni EMCC (European Mentoring and Coaching Council) ja ICF (International Coaching Federation) juhatustele, et aidata selgemaks saada koostöös tekkinud segadus. Lähemalt saab antud loost lugeda John Whttingtoni raamatust “Systemic Coaching & Constellations”, lk. 163.

    Mida ma siis veebruaris õppisin? Kindlasti coachi jaoks esmatähtsat: õiget hoiakut. Sa ei pea olema abistav, vaid kasulik. Ning kasulik oled sa siis, kui nõjatud tahapoole. Õppisin, et olulisem lahenduste teadmisest on osata olla sellega, mis on. Et kõik, mis toimub, on informatsioon. Mida saad kasutada, kui oled kohal.

    Taas sai kinnitust kogemus, et suured õpetajad on lihtsad ning selged inimesed. Mõtlen tänutundega tagasi veebruari alguse päevadesse ja ootan põnevusega järgmisi kohtumisi.

    Varem ilmunud