• blogi
 • Vihmategijate kasvuruum

  VIHMATEGIJATE KASVURUUM

  Grupicoachingu vormis õpitoad juhtidele

  Igal suurepärasel hõimul on oma suurepärane vihmategija – inimene, kes saavutab seda, mida tema hõim vajab – kliendid, rahastus, uued talendid, uued lähenemised (raamatu “Tribal Leadership” autor Dave Logan).

  Milleks liituda vihmategijate õpitubadega?

  Sul on juba juhina kogemusi, kuid iga päev toob ikka uusi keerukaid probleeme?

  Olgugi, et oled käinud paljudel koolitustel, tunned siiski aeg-ajalt nõutust juhtimisotsuste tegemisel?

  Oled kimbatuses, kuidas oma meeskonnas keeruliste tüüpidega hakkama saada?

  Kasvamine juhina algab enda seest. Õpitubade eesmärk on viia oma juhtimispädevus uuele tasemele. Õpitubades lähtume Dave Logani “Tribal Leadership” vihmategija (rainmaker) kontseptsioonist – see on teadlikkus endast ja oma mõjust.

  Sul on võimalus lahendada juhtimisega seotud juhtumeid kui ka õppida juhtimiseks vajalikke meetodeid läbi coachide poolt juhitud grupitöö.

  Õpikogemuse raamiks on nii tuntud kui ka uuemad teooriad, mida grupp oma juhtumite kaudu lahti mõtestab ning ellu rakendamist harjutab.

  Millest õpitoad koosnevad ja kellele on mõeldud?

  Õpitoad on mõeldud kõigile, kellel on juhtimisvastutus mistahes ametikohal.

  Programmis on 6 õpituba jaanuarist juunini 2019. Üks õpituba kestab 4 akadeemilist tundi, kokku 24 ak. tundi.

  Esimene toimub 23. jaanuaril 2019 kell 13-17. Lisaks on igal osalejal võimalus kohtuda kahel korral tema arengut toetava coachiga. Õpitubade vahel saavad osalejad praktiseerida harjutusi, mis on reaalselt juhina igapäevases elus rakendatavad.

  Õpitoad toimuvad Tallinnas Ülemiste ärilinnakus, Lõõtsa 6.


  Sinu investeering:

  Kiirele registreerijale 1500 eur + käibemaks. Kehtib kuni 20.12.18.

  Alates 21.detsembrist 1800 eur + km.

  Teemad, mida õpitubades käsitletakse

  • Kuidas saab juhist vihmategija ehk juhina enda ja oma väärtuste tundmaõppimine.
  • Kelle käes on võim ehk vaatame meeskonda helikopteri vaatega.
  • Mis süsteemid toimivad meeskonnas ja organisatsioonis ning kuidas neid kasutada muudatuste juhtimiseks.
  • Kuidas strateegiliselt juhtida.
  • Kuidas ennast juhina kehtestada ja lahendada edukalt konfliktseid situatsioone.
  • Mis teeb juhist eduka juhi ehk kuidas saavutada tulemusi läbi tõhusa suhtlemise.

  Õpitubade läbiviijad

  PIRET BRISTOL

  Piret on töötanud psühholoogi, õpetaja ja koolijuhina (Tallinna Reaalkool, Vanalinna Hariduskolleegium, Inglise Kolledž) ning organisatsiooni tegevdirektori International House Tallinnas. Piret on sertifitseeritud Margerison-McCann The Team Management Systems’i ja Denisoni organisatsioonikultuuri profiilide konsultant ning diplomeeritud superviisor ja coach. On superviseerinud ning coachinud juhte ja spetsialiste üle 1400 tunni. Meeskonnatreeninguid ja organisatsioonide arendusprogramme on Piret läbi viinud 18 aastat. International Supervision and Coaching Institute`i superviisorite/coachide väljaõppe põhiõppejõud. Association of National Organisations for Supervision in Europe (ANSE) juhatuse liige.


  JUTA PALMERI

  Juta Palmeri on õpppinud sotsiaaltööd ja ärijuhtimist. Ta töötas 12 aastat personalijuhina ühes Swedbank IT üksuses, kus muuhulgas oli tema vastutada juhtide toetamine meeskondade arendamisel ning konfliktide vahendamine. Praegu on ta sertifitseeritud coach ja superviisor (muuhulgas ka Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu liige) ning töötab meeskondade ja juhtidega nii äriorganisatsioonides kui ka haridusvaldkonnas. Juta on veendunud, et arengupartner saab võimaldada juhil ja/või meeskonnal näha ning võtta kasutusele oma ressursse, et tegemised saaks tehtud efektiivsemalt ja ka tegijatele rahulolu pakkuvalt.


  HELENA OJALA

  Helena on hariduselt psühholoog, kes koolitab meeskondi ja juhte, kasutades oma töös nii coachi/superviisori oskuseid, organisatsioonipsühholoogia uusimaid käsitlusi, aga ka isiklikku kogemust mitmete meeskondade loomisest ja juhtimisest.
  Peale stressijuhtimise on just muudatused, kommunikatsioon, juhtimine ning meeskonna toimimine põhilised Helena koolitusteemad.
  Lisaks ettevõtete koolitamisele tegutseb Helena nõustajana, teeb vabatahtlikku tööd lapsevanemate hariduse maastikul ning kirjutab artikleid.
  Helena on Eesti Supervisiooni ja Coachingu ühingu liige.


  ÜLO VIHMA

  Haridus: inglise keel 1977-1980 (TRÜ), lavakunst 1980-1984 (TRK), psühhoteraapia 1993-1999 (GIS-International/PMI, Taani), organisatsioonikäitumise magistratuur 2000-2002 (TPÜ). Töökogemus juhina nii avalikus kui erasektoris. 20-aastane koolitus- ja konsultatsioonikogemus (juhtimine, meeskonnatöö, müük ja teenindus, suhtlemisoskused, esinemine, probleemi- ja konfliktilahendus, läbirääkimised, koolitusoskused, isiksuslik areng). Raamatu „Inimene konfliktide keskel“ autor (Äripäev, 2006)
  The Team Management Systems ™ (2003 ja 2009, Inglismaa) ning Deep Lead™ (2005, Soome) akrediteeritud coach. Eesti Konsultantide Assotsiatsioooni konsultant (2009), Practitioner Diploma, Academy of Executive Coaching (2013, Inglismaa).

  Varem ilmunud